white and blue magnetic card

Jak działa karta kredytowa?

Rozważasz założenie karty kredytowej? To dobry pomysł – w końcu każdemu z nas zdarzają się nieprzewidziane wydatki. Remont, naprawa zepsutego sprzętu, serwisowanie samochodu to rzeczy, które mogą codziennie nam się przydarzyć. A może chcesz wyjechać na wakacje albo stresujesz się czy na pewno wystarczy Ci pieniędzy na większe zakupy?

Karta kredytowa pozwoli Ci opłacić wydatki później. Przyznany zostaje Ci okres, w którym możesz zapłacić brakującą kwotę i dopiero po nim naliczane są odsetki. Dlatego też jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą własną działalność, a więc których przychody są nieregularne. Kwoty z karty, których nie opłacisz bez odsetek, możesz spłacać również w ratach. Ratami obejmuje się nawet relatywnie małe kwoty, a czas spłaty ustala się indywidualnie.

Oprocentowanie zazwyczaj ustala się w wymiarze rocznym. Możesz więc dostosować tempo spłacania brakujących kwot do swoich możliwości. Karta kredytowa nie jest więc tak straszna, jak może się na początku wydawać – margines Twojego błędu jest całkiem duży, jeśli tylko uwzględniasz swoje możliwości w spłacaniu debetu.